Menu
Your Cart

BİLGİ BANKASI (BLOG) RSS Feed

10 Mar Brokoli Yetiştiriciliği
0 359
Brokoli, kalın ve etli çiçek sapları yenilen bir sebze türü olup, lahana, karnabahar, brüksel lahanası, alabaş, şalgam ile aynı familyada yer alır. Brokoli karnabahara oldukça benzemektedir. Karnabaha..
10 Mar Genç girişimci kurduğu tesiste yılda 20 ton mantar üretiyor
0 67
Mersin'de Halk Eğitim Müdürlüğünün mantar üretimi kursuna katılan ve daha sonra hibe desteğiyle tesis kuran 24 yaşındaki Erhan Şahin, yılda 20 ton mantar üretmeye başladı.Anadolu Üniversitesi Sağlık K..
10 Mar Karpuz Yetiştiriciliği
0 225
Karpuz Fidesi Fide ile sebze ve meyve yetiştiriciliği yapmak son yıllarda son derece popüler hale gelmiştir. Mevsiminden önce bitkilerin çimlendirilmesini mümkün kılarak ekim mevsiminin daha verimli k..
10 Mar Biber Üretimi Nasıl Olur
0 232
BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ Ekonomik Önemi Biber, Dünyada ve Ülkemizde değişik şekillerde yoğun olarak tüketilen önemli bir sebze türüdür. Ülkemizin her bölgesinde az veya çok biber yetiştiriciliği yapılmak..
10 Mar Damla Sulama ile Gübrelemede Dikkat Edilecek Hususlar
0 96
Damla sulama sistemi ile sulanan alanlar her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülkemizde özellikle örtü altı yetiştiriciliğinin tamamında (sera-alçak ve yüksek tünel), yeni tesis edilen meyve bahçele..
10 Mar Thrips ve Beyaz Sinek’te Gözlem& İzlemenin Önemi
0 72
Beyaz sinek ve thripsler, direkt olarak bitki üzerinde beslenerek, bir çok mahsule ekonomik açıdan ciddi zararlar vermektedir.Beyaz sinek ve thripsler; çeşitli sebze türleri, süs bitkileri ve tarla bi..
10 Mar Fide
0 297
Bir sebze fidesinin 3-4 gerçek yaprağa sahip pişkin bir görüntüde, yeterli köke sahip sağlıklı bir yapıda olması gerekir.Sebze fidesi:• Hastalıksızdır.• Fidelere uygulanan özel gübrelemelerden dolayı,..
10 Mar Marul Mildiyösü Hastalığı
0 448
Marul mildiyösünün etmeni mantardır. Fungus, kışı hastalıklı yapraklar üzerinde geçirir. Uygun sıcaklık ve nemde genç fidelere bulaşarak ilk enfeksiyonları meydana getirir. Hastalıklı bitkilerinden rü..
15 Mar Karpuz Çide Çeşitleri
0 491
Karpuz FidesiFide ile sebze ve meyve yetiştiriciliği yapmak son yıllarda son derece popüler hale gelmiştir. Mevsiminden önce bitkilerin çimlendirilmesini mümkün kılarak ekim mevsiminin daha verimli ku..
16 Mar Fide Ve Fidan Çeşitleri
0 515
Fide Çeşitleri Nelerdir? Son yıllarda yüksek miktarda tarım ilacı barındıran meyve ve sebzelerin giderek daha fazla karşımıza çıkması, kişilerin kendi ürünlerini yetiştirmek istemelerindeki en büyük ..
17 Mar Solucan Gübresinin Faydaları
0 272
Solucan Gübresinin Faydaları Gübreler, toprakta eksik olan elementlerin tamamlanması ve toprağın daha verimli hale getirilmesi için kullanılan maddelerdir. Tarımın bir endüstri haline gelmesi kimyasal..
19 Mar Domates Yetiştiriciliği
0 304
Domates Yetiştiriciliği Domates yetiştiriciliği, Osmanlı Devleti’nde 19. yüzyıldan sonra başlamıştır. İlk olarak Amerika’dan Avrupa’ya getirilen domates, geç tanışılmış bir sebze olsa da günümüzde dü..
08 Apr Çilek Yetiştiriciliği
0 263
Çilek YetiştiriciliğiÇilek yetiştiriciliği, iklim uygunluğu ve yoğun talep görmesiyle son dönemin popüler tarım faaliyetlerinden. Gülgiller familyasından olan çilek, 40 ile 60 adet aralığında pilistin..
20 Apr Mantar Yetiştiriciliği
0 356
Mantar YetiştiriciliğiMantar yetiştiriciliği günümüzde giderek daha fazla yaygınlaşmaya başladı. Kendine özgü lezzeti ve besleyici özellikleriyle mantarlar, temel gıda maddeleri içerisinde yer alıyor...
20 Apr Salatalık Yetiştiriciliği  (Hıyar Yetiştiriciliği)
0 316
Salatalık YetiştiriciliğiSalatalık yetiştiriciliğinin nasıl yapıldığını merak edenler buraya! Salatalık, diğer adıyla hıyar kabakgiller familyasından olup, tek yıllık ılıman iklim meyvesidir ve soğuğa..
20 Apr Bahçe Bakımı
0 259
BAHÇE VE SEBZE BAKIMIBahçe bakımı, doğadan giderek uzaklaştığımız bu son dönemlerde, yeşillikler ile yeniden bağlantı kurma fırsatı tanıyor. Toprakla uğraşmak ve bahçe bakımı yapmak, hem fiziksel hem ..
20 Apr Kavun Yetiştiriciliği
fevzi 0 372
Kavun Yetiştiriciliği Kavun yetiştiriciliği, ülkemizde yaygın olarak yapılan zirai faaliyetlerdendir. Tek yıllık bir bitki olan kavunun kolları sarılıcı özellikte ve yaprakları ise beş lobludur. Kavun..
20 Apr Doğru Gübreleme Nasıl Yapılır
0 269
Doğru Gübreleme Nasıl Yapılır? Bitkilerin, sağlıklı bir şekilde büyümesini destekleyecek besinlere ihtiyacı bulunuyor. Besin takviyesi, bitkilerin daha fazla çiçek açmasını ve daha çok meyve vermesini..
Gösterilen: 1 ile 18 arası, toplam: 18 (1 Sayfa)